Realitatea de Olt vă prezintă lista candidaţilor propuşi pentru Consiliul Local Slatina, de către partidele politice înscrise în cursa electorală din 27 septembrie.
Pentru Consiliul Local Slatina candidează opt partide, care au depus liste, dar sunt înscrişi şi trei candidaţi independenţi.
Lista candidaţilor PSD pentru Consiliul Local Slatina:
- Emil Moţ
- Gabriela Şerban
- Răzvan Cazangiu
- Emil Popa
- Claudiu Stăncioiu
- Constantin Antonescu
- Gigi Vîlceleanu
- Viorel Dincă
- Ion Vătrai
- Alexandru Berechet
- Eufrosina Brătoi
- Loredana Stroiuleasa
- Ioan Alexa
- Manu Gurlui
- Cristina Ilie
- Marius Băltăreţu
- Mircea Dogaru
- Paul Pavlovici
- Dragoş Iancu
- Victor Tiţa
- Aurelia Tănase
- Florin Bît
- Lucian Prioteasa
- Minulia Tudose
- Cătălin Ilie
- Bogdan Apostoliceanu
- Marius Ciurea
Lista candidaților PNL la Consiliul Local Slatina:
- Liviu Voiculescu
- Marian Doagă
- Ionuţ Comănescu
- Alexandru Popistaş
- Viorel Rogojinaru
- Ştefan Văduva
- Romeo Costică
- Cristina Tomireanu
- Laura Giura
- Constantin Slujitoru
- Dalia Cîrstea
- Nicolae Duţan
- Gheorghe Pricoliciu
- Daniel Ioancea
- Viorel Dincă
- Emil Ciubuc
- Nicolae Drăgoi
- Elena Leulescu
- Ionel Goanţă
- Cătălin Ţepeş
- Mădălin Mihai
- Diana Preda
Lista candidaților Pro România la Consiliul Local Slatina:
1.Marius Bălașa
2.Silviu Mihai Cîrloganu
3.Aurel Roșu
- Viorel Nuță
5.Mihaela Oana Pirciulescu
- Constantin Cristi Bîscoveanu
- Ionel Rădoi
- Cătălin Emanoel Pătru
- Cosmin Alexandru Preda
- Oana Alina Asănică
- Felix Narcis Gheorghiceanu
- Eugenia Marian Ștefan
13.Mihai Pârgă
- Florentina Alina Ciobanu
- Elena Dinu
- Alecsandru Leancă Staicu
- Tudor Măceșanu
- Dumitru Daniel Soare
- Rodica Lepădatu
20.Gheorghe Cătălin Grigoroiu
- Ioan Borcan
- Spirache Pătru
- Alexandru Costinel Petre
- Rodica Ionela Loredana Roșu
- Camelia Mihaela Brănescu
- Marian Silvestru
- Florentina Mirela Angelescu
Lista candidaţilor USR PLUS pentru Consiliul local Slatina:
- Alina Georgiana Scarlat
- Adriana Preda
- Marin Stoian
- Andreea Ghiţă
- Mirel Bărbulescu
- Marius Berbece Rada
Lista candidaţilor PMP pentru Consiliul Local Slatina:
- Carlla Daniela Sora
- Denisa Maican
- Constantin Neagu
- Camelia Chiriţă
- Elena Toderici
- Ionel Iordache
- Veronica Gongea
- Maria Ştefan
- Marius Răzvan Popa
- Eugen Săceanu
- Ionuţ Şunică
- Florin Năftică
- Mirela Ghenea
- Ileana Săceanu
- Adrian Lunganu
- Marian Deaconu
- George Tomescu
- Cristian Ciocodan
- Mădălina Deaconu
- Florina Zamfir
- Alexandru Buşcă
- Mariana Dumitru
- Daniela Danciu
- Daniela Maria
- Marian Vişan
- Valeria Tomescu
- Ileana Manolache
Lista candidaţilor ALDE pentru Consiliul Local Slatina:
- Cristian Bircea
- Mihaela Stana
- Dan Stoichicescu
- Loren Răducanu
- George Mitrofan
- Liviu Ciugulea
- Cristian Mitrică
- Octavian Marinescu
- Elena Priseceanu
- Liviu Păun
- Constantin Mihai
- Ion Popa
- Gherghina Ioniţă
- Gabriela Ionică
- Dan Borăscu
- Daniela Rotaru
- Ion Gheorghe
- Mihai Pîrlogeanu
- Cătălin Marin
- Andreea Cîrstea
- Mihail Marin
- Silviu Cîrnu
- Antoanela Boliac
- Eugen Marinescu
- Cristina Bîrzianu Andrei
- Florin Ana
- Gabriela Ionescu
Lista candidaţilor PNR pentru Consiliul Local Slatina:
- Valeriu Matei
- Silviu Anton
- Ion Lungu
- Ruxandra Prelipceanu
- Valeriu Tase
- Mariana Constantinescu
- Flavia Bocioancă
- Mihai Nedelea
- Maria Criveanu
- Magdalena Marin
- Constantin Cucu
- Iulian Ilie
- Ion Preda
- Marian Păune
- Mariana Arcer
- Narcis Petrică
- Cristina Bileru
- Marin Boştinaru
- Ionela Barbu
- Marian nedelcu
- Simona Uţă
- Gabriela Ferăstrăvaru Radu
- Georgiana Petre
- Elisabeta Jilavu
- Daniela Luţu
Lista candidaţilor PPU(SL) pentru Consiliul Local Slatina:
- Alexandra Ciocîrlanu
- Mirabela Bănac
- Eustaţiu Tihan
- Andronica Dăncioiu
- Laurenţiu Prioteasa
- Alexandru-Chirilă Stanciu
- Maria Sărsan
- Ioana Gană
- Daniel Bărbuia
- Ion Sorin Niţă
- Ionuţ Spulbăr
- Daniel Aliman
- Ionela Săvulescu
- Puica Durcă
- Mirela Manole
- Marius Andretti Bărbuică
- Aurelia Naidin
- Marian Ciocîrlan
- Silviu Pîrvan
- Luminiţa Pană
- Florin Dascălu
- Cosmin Drăghici-Preda
- Aurel Malacu
Candidaţi independenţi: George Radu, Nicolae-Cătălin Davidescu şi Ovidiu Virgil Marcu.