Octavian Strunilă și Jojo sărbătoresc Ziua Mondială a Teatrului la Slatina

Afis-Cum-se-face-2-696x616
Ziua Mondială a Teatrului va fi sărbătorită mâine și la Slatina. Piesa „Cum se face 2”, care îi are ca protagoniști pe Octavian Strunilă și Cătălina Grama, cunoscută drept Jojo.
Actori importanți ai scenei și ecranului românesc contemporan vin pe scena Centrului Cultural Eugen Ionescu din Slatina la o întâlnire cu publicul doritor și iubitor de teatru de calitate, mâine de la ora 18,30.„
Cum se face 2
” este un spectacol care încearcă să împlinească ce spunea Shakespeare că înseamnă teatrul, acum 400 de ani. Să fie „o oglindă a firii”. Să aducă pe scenă puțină viață adevărată. O comedie de situație care își propune să vorbească mai departe despre viața în teatru și film a lui Dezideriu, a Larissei, a lui Silvestru și a domnului Dorin. La capul doamnei Pompoiu, un regizor și trei actori care sunt forțați de împrejurări să lucreze împreună. Umorul inteligent, satira și realismul crud fac din „Cum se Face 2” nu doar o comedie spumoasă. Pune, uneori, întrebări existențiale și marchează adânc destinele vieții de zi cu zi.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














