Poliţiştii din Olt, acţiune pe 24 de ore cu radarele. Zeci de şoferi au rămas fără permis - VIDEO

whatsapp image 2019-04-04 at 11.54.47
[embed]https://youtu.be/j049PnGu904[/embed]
16 permise de conducere au fost reţinute de poliţiştii olteni, miercuri, când timp de 24 de ore au derulat acțiunea Speed Marathon. Alte 175 de amenzi au fost aplicate tot pentru depăşirea vitezei legale.
Potrivit reprezentanţilor IPJ Olt, polițiștii olteni au oprit în trafic și controlat 323 de vehicule și au aplicat 262 de sancțiuni contravenționale. Dintre acestea, 175 de sancțiuni au fost aplicate pentru încălcarea regimului legal de viteză.De asemenea, polițiștii rutieri au reţinut 16 permise de conducere, în cazul conducătorilor auto care au depășit viteza legal admisă cu mai mult de 50 kilometri pe oră.Miercuri, timp de 24, s-a derulat acțiunea Speed Marathon, pentru reducerea numărului de accidente rutiere produse pe fondul nerespectării vitezei.În cadrul acțiunii, 32 de polițiști rutieri au fost prezenți și au acționat în 18 puncte, pe drumurile naționale și județene din Olt.
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 20:29 - Iarna lovește din nou înainte de Paște: zăpadă de doi metri la munte și ger în toată țara
- 19:27 - Mesaj de la Washington: Trump cere statelor NATO să acționeze rapid în criza din Golf
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











