Actualitate· 1 min citire

A căzut sistemul IT de la Permise. Aglomeraţie, după ce programările au fost date peste cap

7 ian. 2020, 10:01
Actualizat: 7 ian. 2020, 10:01
A căzut sistemul IT de la Permise. Aglomeraţie, după ce programările au fost date peste cap

A căzut sistemul IT de la Permise. Aglomeraţie, după ce programările au fost date peste cap

Articol scris de Ionut Jifcu

Oltenii care aveau programări la primele ore ale zilei de lucru au fost nevoiţi să aştepte

Programările de la Serviciul de Permise Olt au fost date peste cap, marţi, din cauza unei probleme la sistemul IT înregistrată la nivel naţional.

Prefectul de Olt, Florin Homorean, a declarat că oltenii care aveau programări la primele ore ale zilei de lucru au fost nevoiţi să aştepte.

„A fost o problemă la nivel naţional, nu din cauza serverelor din Olt. Tot sistemul de permise şi eliberări paşapoarte a căzut la nivel naţional. Problema a fost încă de azi-noapte. Oamenii care aveau programări au aşteptat, n-am avut altă soluţie. Dacă nu se remedia, aveam ca variantă să-i reprogramă pentru sâmbătă”,

a declarat Homorean.El a adăugat că şi celelalte programări din cursul zilei au fost date peste cap.

„Acum sunt probleme de aşteptare pentru că s-a aglomerat. S-au dat peste cap programările, dar sistemul este funcţional”,

a mai spus prefectul.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate