Angajat al Alro Slatina, mort în urma unui accident de muncă

Angajat al Alro Slatina, mort în urma unui accident de muncă
Tânărul a fost transferat, pe 26 iunie, cu avionul de la Craiova, la Timişoara
Muncitorul în vârstă de 32 de ani, implicat în accidentul grav de muncă de la Alro Slatina petrecut luna trecută, a decedat la spitalul din Timişoara, unde fusese transferat de la Craiova.
Tânărul a fost transferat, pe 26 iunie, cu avionul de la Craiova, la Timişoara, acesta suferind arsuri pe 70% din suprafaţa corpului.
Cei doi muncitori, unul de 32 de ani şi celălalt de 43 de ani, au fost surprinşi de un incendiu, în timp ce tăiau nişte conducte dezafectate. Lichidul scurs a luat focul la contactul cu temperatura ridicată. Cei doi lucrau la înălţime, pe o platformă, la aproximativ 3.5 metri. Cel care a reuşit să sară are arsuri superficiale. Tânărul cu arsuri pe 70% din corp nu a reuşit să sară, deoarece era prins în centură.
Starea muncitorului de 43 de ani este stabilă, acesta suferind arsuri superficiale, pe 15% din suprafaţa corpului, dar şi fractură la mâna stângă.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










