Au fost reluate căutările bărbatului care ar fi fost ucis şi îngropat la halda de gunoi a Slatinei

50343482_222744395273640_8243392604511666176_n
Poliţiştii slătineni au continuat şi luni, pentru a cincea zi, căutările bărbatului în vârstă de 41 de ani despre care familia spune că ar fi fost ucis şi îngropat la halda de gunoi a Slatinei.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu, a declarat că, de această dată, nu a mai fost folosit câinele specializat în căutarea cadavrelor ci doar un excavator.Deşi bărbatul, Gigel Crăciun, a dispărut de pe data de 4 octombrie, socrul acestuia a sesizat poliţia pe 25 noiembrie. Familia spune că acesta a fost ucis şi îngropat la groapa de gunoi, după care au dat foc gunoaielor din zona respectivă. Victima obişnuia să mai şi doarmă la groapa de gunoi, de aceea familia i-a reclamat lipsa după atâta vreme.Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt, Anca Anuţa, a declarată că nu se poate deschide un dosar penal pentru omor, chiar dacă familia susţine că acest lucru s-a întâmplat, atât timp cât nu există corpul victimei.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News










