Cascadorie pe străzile Caracalului. Un șofer băut s-a răsturnat cu mașina încercând să fugă de poliție - FOTO&VIDEO

20190317_211013
[embed]https://youtu.be/03-0COvFcW8[/embed]
Un tânăr în vârstă de 22 de ani din Deveselu, băut fiind, s-a răsturnat cu mașina, pe o stradă din Caracal, în timp ce încerca să fugă de poliție. Trei persoane au ajuns la spital.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu, a declarat că șoferul autoturismului nu a oprit la semnalul polițiștilor, în Caracal.Echipajul rutier a pornit în urmărirea acestuia, conducătorul auto, pe fondul vitezei, pierzând controlul asupra direcției de mers și răsturnându-se.În autoturism, pe lângă conducătorul auto, se mai aflau patru pasageri.Potrivit polițiștilor, conducătorul auto, un bărbat în vârstă de 22 de ani, din comuna Deveselu, a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând o concentrație de 0.62 mg/ Litru, alcool pur în aerul expirat.„Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, a declarat reprezentantul IPJ Olt.Pompierii SMURD Caracal și două echipaje de la Serviciul de Ambulanță Olt au intervenit în municipiul Caracal, strada General Gheorghe Magheru, la un accident rutier.Șoferul mașinii a ajuns la spital, transportat de echipajul SMURD Caracal. Purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsășteanu, a declarat că acesta avea o plagă de aproximativ cinci centimetri la nivelul gâtului și traumatism cranio-facialEchipajele medicale de la Serviciul de Ambulanță Olt au preluat doi bărbați, conștienți, unul cu traumatism de șold și cel de-al doilea politraumatizat prin accident rutier.„Cele trei persoane au fost transportate la spitalul din Caracal. Celelalte două persoane aflate în autoturism au fost asistate la fața locului și au refuzat transportul la spital”, a mai declarat reprezentantul ISU Olt.





Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News










