Înghețata Toblerone cu ciocolată și miere, RETRASĂ de la vânzare!

Înghețata Toblerone cu ciocolată și miere, RETRASĂ de la vânzare!
Consumatorii sunt rugati sa returneze produsul cu datele mentionate pana la data de 24.08.2021
Mega Image retrage de la vânzare înghețata Toblerone cu ciocolată și miere 4X100 ml, din loturile LPL0330,LPL0331,LPL1061,LPL1127.
Retragerea a fost declanșată de furnizor, care a constatat rezultate necorespunzatoare la analizarea unui ingredient utilizat la fabricarea produselor, avand un nivel peste limitele legale de oxid de etilena.
Toate produsele retrase urmeaza a fi distruse. Mega Image solicită clienților să nu consume produsele cu loturile sus mentionate si sa le distruga sau sa le returneze la punctul de vanzare din care s-a achizitionat produsul. Este necesara prezentarea bonului fiscal.
Consumatorii sunt rugati sa returneze produsul cu datele mentionate pana la data de 24.08.2021.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News










