Advertising
Ungaria scoate din nou carburanți din rezerva strategică! Premierul Peter Magyar anunță măsuri de urgență după prima ședință de Guvern

Peter Magyar (Profimedia)
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 07:54
Noul Executiv al Ungariei, condus de Peter Magyar, a anunțat că va utiliza din nou rezerva strategică de carburanți, pe fondul problemelor legate de aprovizionare și al situației economice complicate moștenite de la fostul guvern.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:51Ciprian Ciucu, audiat la DNA! Edilul, pus sub acuzare pentru luare de mită - SURSE
- 12:52Compania care deține Realitatea Plus a dat în judecată mai mulți membri CNA. PHG Media Invest cere sechestru pe averea lor
- 12:40CCR a amânat decizia privind Programul SAFE - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News


























