Vase spălate în spatele blocului, în butoi, la o patiserie din Slatina. Inspectorii sanitari, în control- VIDEO
26 nov. 2018, 14:33
Actualizat: 26 nov. 2018, 14:33

istambul-696x928
Articol scris de Scris de Varban Simona
[embed]https://www.facebook.com/127263827483625/videos/263896924298741/[/embed]
Un clip video postat pe Facebook arată în ce condiții sunt spălate tăvile și vasele, la o patiserie cunoscută din Slatina. O angajată folosește un butoi cu apă amplasat în spatele blocului în care funcționează spațiul comercial. Inspectorii sanitari s-au autosesizat și sunt în control.
Pe o pagină de Facebook apar mai întâi câteva fotografii însoțite de textul: „Așa se spală vesele la Covrigăria Istanbul. În curând și video”, după care este postat și filmul. Aici se vede cum tăvile folosite la prepararea produselor de patiserie sunt băgate într-un butoi cu apă, pentru a fi curățate.Inspectorii Direcției de Sănătate Publică sunt acum în control. Ei vor să vadă condițiile în care sunt preparate și păstrate produsele de patiserie, prima impresia a medicilor fiind aceea că nu se respectă regulile de igienă.
Citește și:
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











