De ce a ajuns la spital un polițist care ancheta un accident rutier
13 apr. 2019, 21:10
Actualizat: 13 apr. 2019, 21:10

20190413_210506
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Un polițist din cadrul Postului de poliție Valea Mare a fost rănit, sâmbătă, după ce, în timp ce se afla pe marginea drumului național DN 65, unde se produsese un accident, a fost lovit de un autoturism.
Evenimentul rutier s-a petrecut, într-o curbă la stânga. Pe fondul vitezei neadaptate la condițiile de drum, șoferul a pierdut controlul directiei și a intrat într-un autovehicul aflat pe acostament, implicat anterior într-un alt accident rutier și bcu platforma care venise să-l ridice.Mașina a lovit și poliţistul care se afla la fața locului. Acesta și alte două persoane au fost răniți ușor.Pe numele șoferului vinovat a fost deschis un dosar pentru vătămare din culpă.
Citește și:
- 16:38 - Demisie la vârful securității SUA: șeful contraterorismului pleacă în semn de protest față de conflictul cu Iranul
- 16:07 - Tragedie în Constanța: o femeie a murit după ce a căzut de la etaj. Poliția a deschis o anchetă
- 15:28 - Dani Mocanu rămâne după gratii: Curtea Supremă a respins definitiv recursul
- 14:52 - Sean Penn a lipsit de la Oscaruri pentru a merge în Ucraina: întâlnire cu Volodimir Zelenski
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











