Într-un meci din etapa a 8-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a terminat la egalitate, scor 0-0, în compania celor de la CSM Slatina, la capătul unui meci modest.

Cu multe schimbări în formula de start față de duelul din cupă, stegarii au început mai bine partida, însă Negrean şi Mbombo nu au fost inspirați. După pauză, oaspeții au avut marile ocazii ale confruntării. În minutul 57, după o gafă a defensivei braşovene, Luis Nițu a tras pe jos, din 10 metri, puțin pe lângă stâlpul din stânga.

Două minute mai tărziu, oaspeții au avut şi o bară, la şutul din câțiva metri al lui Leață, iar apoi Micu a intervenit salvator. Chiar dacă a schimbat 4 jucători în acelaşi timp, Dan Alexa nu s-a dovedit inspirat, astfel că galben-negrii nu au reuşit să înscrie până la finalul confruntării. Cu 9 puncte în 8 meciuri, FC Braşov este pe locul 14. Etapa viitoare va întâlni, în deplasare, pe Viitorul Pandurii Târgu-Jiu.

Sursa: Realitatea de Olt