21 de şoferi olteni au rămas fără permis, de Florii
22 apr. 2019, 12:15
Actualizat: 22 apr. 2019, 12:15

7minor-pt-net-NU
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
21 de permise de conducere, dintre care patru pentru alcool şi şapte pentru viteză, au fost reţinute, în weekendul de Florii, de poliţiştii olteni.
570 de amenzi, în valoare totală de 81.596 lei, au fost aplicate de poliţişti, potrivit IPJ Olt. Au fost depistați 70 de conducători auto care au depășit viteza legal admisă.Totodată, poliţiştii au reţinut 21 de permise de conducere, dintre care patru pentru alcool, şapte pentru viteză, 10 pentru alte abateri la normele rutiere, și au fost retrase nouă certificate de înmatriculare.În acest weekend, la nivelul județului Olt, aproximativ 300 de polițiști au acționat zilnic în locurile unde au avut loc manifestări religioase, în zonele cu aflux mare de public, precum şi pe principalele drumuri naţionale.
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











