Jante auto în valoare de 8.000 lei, furate din Dolj, găsite la un bărbat din Olt

Jante auto în valoare de 8.000 lei, furate din Dolj, găsite la un bărbat din Olt
Furtul s-ar fi petrecut în noaptea de 31 martie spre 1 aprilie
Şapte seturi de jante auto, furate de la o societate din Şimnicu de Sus, judeţul Dolj, au fost găsite, în urma unor percheziţii, în locuinţa unui bărbat din Slatina, judeţul Olt.
Potrivit IPJ Dolj, furtul s-ar fi petrecut în noaptea de 31 martie spre 1 aprilie, prejudiciul fiind estimat la suma de 8.000 de lei.
„În cauză, poliţiştii doljeni au deschis un dosar penal pentru comiterea infracţiunii de furt calificat, iar în cursul zilei de ieri, 11 mai, cu sprijinul poliţiştilor olteni, au efectuat o percheziţie domiciliară la locuinţa unui bărbat de 42 de ani, din Slatina. Astfel, în urma activităţilor desfăşurate, poliţiştii au găsit cele 7 seturi de jante, acestea fiind restituite persoanei vătămate”, se arată într-un comunicat remis de IPJ Dolj.
Poliţiştii continuă cercetările în această cauză, urmând ca la finalizarea acestora dosarul penal să fie înaintat unităţii de parchet competente cu propunerile corespunzătoare.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News










