Olt: O tânără din Craiova, luată de radar pe Drumul Expres unde gonea cu 192 km/h

Olt: O tânără din Craiova, luată de radar pe Drumul Expres unde gonea cu 192 km/h
Lăsată fără permis
O şoferiţă în vârstă de 32 de ani, din Craiova, a fost depistată la volan cu viteza de 192 de km/h, în judeţul Olt, pe Drumul Expres, unde limita este de 120 km/h. Totodată, un alt şofer, tot din Craiova, a fost luat de radar la Negreni, pe drumul naţional DN 65.
Potrivit IPJ Olt, în cursul zilei de ieri, 21 aprilie, polițiștii rutieri au depistat o tânără, în vârstă de 32 de ani, din municipiul Craiova, județul Dolj, în timp ce conducea un autoturism pe Drumul Expres 12, fiind înregistrată de aparatul radar cu viteza de 192 de km/h , pe un sector de drum cu limita maximă de viteză de 120 de km/h.
Tot în cursul zilei de ieri, polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 32 de ani, din municipiul Craiova, județul Dolj, în timp ce conducea un autoturism pe drumul național DN 65, în localitatea Negreni, acesta fiind înregistrat de aparatul radar cu viteza de 108 km/h, pe un sector de drum cu limita maximă de viteză de 50 de km/h.
Ambii şoferi au fost amendaţi şi au rămas fără permisul de conducere pentru următoarele 90 de zile.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











