Olt: Şofer din Dolj, la volanul unei maşini cu 131 km/oră, la Negreni
31 ian. 2022, 12:20
Actualizat: 31 ian. 2022, 12:20

Olt: Şofer din Dolj, la volanul unei maşini cu 131 km/oră, la Negreni
Articol scris de Scris de Realitatea de Olt
Conducea un autoturism cu viteza de 131 de km/h
Un şofer în vârstă de 51 de ani, din judeţul Dolj, a rămas fără permisul de conducere şi s-a ales cu o amendă usturătoare după ce, duminică după-amiază, a fost depistat de radar conducând o maşină cu o viteză peste limita legală admisă în localitate.
Potrivit IPJ Olt, bărbatul a fost depistat în comuna Negreni, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 131 de km/h, pe un sector de drum unde limita maximă de viteză este de 50 de km/h.
„Acesta a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.305 lei, fiindu-i reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, pentru 90 de zile”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Ionuţ Vasiloaica.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










