Program special pregătit pentru copiii din Caracal, de 1 Iunie

Program special pregătit pentru copiii din Caracal, de 1 Iunie
Jocuri, ateliere de pictură, teatru, gimnastică aerobică și dans modern, printre surprize
Anul acesta, Primăria Municipiului Caracal împreună cu Centrul Cultural Municipal ”Radu Șerban” a pregătit un program special dedicat copiilor cu ocazia zilei de 1 iunie.
Jocuri, ateliere de pictură, teatru, gimnastică aerobică și dans modern, animație pentru copii și multe alte surprize îi așteaptă pe sărbătoriții zilei începând cu ora 11.00 în zona centrală a orașului.
În partea a doua a zilei vor fi deschise publicului în Parcul „Constantin Poroineanu” un teren de baschet și de tenis. Cu această ocazie iubitorii de sport și spectacol vor urmări meciuri demonstrative.
„După un an de pandemie, în care ziua Copilului s-a sărbătorit sub auspiciile izolării, iată-ne mai aproape de normalitate. Evenimentele vor fi organizate cu respectatea prevederilor legale impuse de autorități pentru prevenirea infectării cu Covid 19. Aducem mulțumiri sponsorilor și partenerilor care s-au oferit să sprijine inițiativele municipalității și s-au întrecut în a veni cu proiecte tematice pentru bucuria copiilor”, transmit reprezentanţii Primăriei Caracal.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














