Actualitate· 1 min citire

Tânăr din comuna Tufeni, dispărut în Germania. Familia a anunțat poliția

15 nov. 2019, 14:30
Actualizat: 15 nov. 2019, 14:30
Olt: Şofer cu o concentraţie alcoolică de peste un miligram pe litru

Olt: Şofer cu o concentraţie alcoolică de peste un miligram pe litru

Articol scris de Varban Simona

Un tânăr în vârstă de 26 de ani, din comuna Tufeni, județul Olt, a plecat de acasă în Germania în luna aprilie 2018 și nu a mai revenit. Familia sa l-a dat dispărut la un an și jumătate de cânt a plecat, informează IPJ Olt.

Potrivit unui comunicat al IPJ Olt, mama tânărului a anunțat, joi, că fiul său, Ciprian Tudor, de 26 de ani, a plecat de acasă în aprilie 2018.Tânărul a vorbit cu mama sa la telefon, în august 2018, și i-a spus că vrea să revină acasă și că este la muncă în Germania. Din acel moment, familia nu a mai putut lua legătura cu el.

Tânărul are o înălțime de 1,80 m, constituție atletică, greutate de 70 kg, părul șaten și ochii albaștri. De asemenea, el are o aluniță pe obrazul drept și o operație de femur la piciorul drept.Cei care au informații despre acesta sunt rugați să sune la 112.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate