Măşti şi mănuşi de protecţie, distribuite slătinenilor şi în starea de alertă

Măşti şi mănuşi de protecţie, distribuite slătinenilor şi în starea de alertă
Luni, marți și miercuri, respectiv în datele de 25, 26, 27 mai 2020, va fi repetată acțiunea
Municipalitatea va relua distribuirea de kituri medicale către slătineni, potrivit unei hotărâri aprobate de Comitetul Local pentru Situații de Urgență, condus de primarul Emil Moţ.
Astfel, potrivit unui comunicat remis de Primăria Slatina, luni, marți și miercuri, respectiv în datele de 25, 26, 27 mai 2020, va fi repetată acțiunea amplă de distribuire a kit-urilor de cinci măști de protecție și cinci perechi de mănuși pentru fiecare unitate locativă a municipiului Slatina.
„Programul în care echipele Primăriei Municipiului Slatina vor relua această acțiune la domiciliul slătinenilor este situat în intervalul orar 17.00-21.00. Vă dorim multă sănătate!”, se arată în comunicatul citat.
De la decretarea stării de urgență, Primăria Slatina a distribuit săptămânal măşti şi mănuşi de protecţie. Totodată, municipalitatea a igienizat în permanență interiorul scărilor de bloc, a spălat și dezinfectat străzile, dar și parcurile și locurile de joacă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














