Advertising
Pești morți în Crișul Repede, la ieșirea din Oradea. Temperaturile extreme și debitul scăzut al apei provoacă un nou semnal de alarmă

Pești morți
Scris de Realitatea de Olt Publicat: 26 iun. 2026, 20:01
Un fenomen îngrijorător a fost observat pe râul Crișul Repede, la ieșirea din Oradea, unde zeci de pești morți au apărut în ultimele două zile. Specialiștii pun situația pe seama temperaturilor foarte ridicate și a nivelului redus al apei, condiții care afectează grav ecosistemul acvatic.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:06Accident cu ATV în zona barajului Colibița. Salvamontiștii și echipajele SMURD intervin pentru salvarea unei persoane rănite
- 19:54Doliu în BOR. Episcopul vicar al Arhiepiscopiei Aradului a murit la vârsta de 54 de ani
- 15:42Interzis pe drumurile tehnologice de pe A7. Autoritățile te urmăresc pe camere și fac plângere la Poliție
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News


























