VIDEO. Un microbuz a intrat într-un copac, pe drumul dintre Slatina şi Craiova

VIDEO. Un microbuz a intrat într-un copac, pe drumul dintre Slatina şi Craiova
Accident pe DN 65, în zona Pădurii Saru din judeţul Olt
Cinci persoane au fost rănite, marţi dimineaţa, după un microbuz a intrat într-un copac de pe marginea drumului naţional DN 65, în zona Pădurii Saru din judeţul Olt.
Şoferul autovehiculului a rămas încarcerat în autoturism. Celor cinci persoane care se aflau în microbuz li se acordă îngrijiri medicale.
„Șoferul autoturismului, conștient a rămas încarcerat și a fost extras din autoturism. Cele cinci victime sunt în curs de monitorizare și vor fi transportate la spital”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsășteanu.
În zonă, traficul rutier se desfășoară pe un singur sens.
„Polițiștii efectuează în continuare cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul. Traficul se desfășoară alternativ pe un singur sens”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Cristian Grigorescu.
Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 40 și 55 de ani, trei au fost transportați la UPU Slatina și doi la CU Balș. Doi dintre pacienții transportați la UPU Slatina, șoferul și un pasager, sunt în stare mai gravă.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 19:01 - Informații controversate prezentate de Cristian Rizea despre Felix Rache
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











