DECIZIE: Arest preventiv pentru albanezul care a bătut crunt un tânăr

DECIZIE: Arest preventiv pentru albanezul care a bătut crunt un tânăr
Victima, în stare gravă
Albanezul care, în noaptea de sâmbătă spre duminică, a bătut crunt un tânăr din Pârşcoveni, a fost arestat preventiv, marţi, alături de un alt bărbat.
Potrivit poliţiştilor, scandalul dintre cei doi a pornit, pe fondul unor discuţii contradictorii, în noaptea de sâmbătă spre duminică, la o terasă din Pârşcoveni.
„Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bobicesti s-au deplasat de îndată pe raza comunei Pârșcoveni și din primele cercetări au stabilit faptul că, la data de 20 septembrie, în jurul orei 03.00, în fața unui bar din localitate, ar fi avut loc un conflict spontan, pe fondul unor discuții contradictorii, între doi bărbați, cu vârstele de 36 și de 41 de ani, ambii din aceeași localitate. În urma agresiunii, bărbatul, de 36 de ani, ar fi căzut pe partea carosabilă, după care și-a pierdut cunoștința”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














