VIDEO. Ciobanul dispărut într-un pârâu, căutat de scafandrii ISU Olt

VIDEO. Ciobanul dispărut într-un pârâu, căutat de scafandrii ISU Olt
Pompierii au reuşit să scoată cadavrele a 60 de oi
Ciobanul dat dispărut în zona localităţilor Bobiceşti şi Morunglav, după ce oile pe care le păzea au fost găsite înecate în pânărul Bârlui, este căutat de scafandrii ISU Olt.
Purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu, a declarat că, până în prezent, pompierii au reuşit să scoată cadavrele a 60 de oi.
„Echipaje de pompieri de la Detașamentul Slatina și Garda Balș, acționează în localitatea Morunglav, pentru căutarea unui bărbat posibil înecat în pârâul Bârlui. Misiunea se desfășoară cu dificultate, din cauza zonei greu accesibile și a faptului că apa pârâului este înghețată. Până în acest moment au fost degajate cadavrele a peste 60 de oi, iar misiunea continuă, cu sprijinul scafandrilor, pentru căutarea bărbatului posibil înecat”, a afirmat purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu.
Şi poliţiştii au deschis o anchetă.
„Polițiștii Secției de Poliție Rurală Bobicesti au fost sesizați cu privire la faptul că în pârâul din localitate sunt mai multe oi înecate. De asemenea, a fost sesizată și dispariția ciobanului. Polițiștii sunt prezenți la fața locului pentru a efectua cercetări”, a precizat Alexandra Dicu, purtător de cuvânt al IPJ Olt.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











