VIDEO. Magazin de articole de îmbrăcăminte second-hand din Slatina, cuprins de un incendiu
20 ian. 2021, 20:00
Actualizat: 20 ian. 2021, 20:00

VIDEO. Magazin de articole de îmbrăcăminte second-hand din Slatina, cuprins de un incendiu
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Sursa incendiului, un scurtcircuit electric
Un magazin de articole second-hand din Slatina a fost cuprins de un incendiu, miercuri seara, pompierii reuşind să stingă focul în scurt timp.
Purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu, a declarat că incendiul a izbucnit la un magazin de articole second-hand situat pe strat Unirii din Slatina.
La sosirea echipajelor, ardeau mocnit textile și încălțăminte, cu degajare mare de fum.„Incendiul a fost localizat și lichidat în scurt timp, fiind afectate aproximativ 500 de kilograme de articole de îmbrăcăminte și încălțăminte. Cauza probabilă a izbucnirii incendiului a fost un scurtcircuit electric”, a afirmat reprezentantul ISU Olt.Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










