VIDEO. Pisică agresată de un copil şi un câine, într-o comună din Olt. O femeie a filmat şi a postat pe internet

VIDEO. Pisică agresată de un copil şi un câine, într-o comună din Olt. O femeie a filmat şi a postat pe internet
O femeie, în vârstă de 34 de ani, domiciliată în localitatea Drăghiceni, cercetată de Poliţie
O anchetă a fost deschisă de Poliţia Animalelor Olt, în urma apariției în spațiul public, pe o rețea de socializare, a unor imagini, în care o pisică este trasă între un copil şi un câine, iar o femeie care filmează scena se amuză zgomotos.
Poliţiştii au identificat persoana care a realizat filmarea, respectiv o femeie, în vârstă de 34 de ani, domiciliată în localitatea Drăghiceni.
„La fața locului au fost găsite patru animale, un câine și trei pisici, inclusiv pisica ce apare în imagini, care au fost evaluate medical de către medicul veterinar din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor, stabilindu-se că sunt bine întreținute și fără a prezenta urme de violență. Poliţiştii continuă verificările în conformitate cu prevederile Legii nr. 205 din 2004, privind protecția animalelor, urmând ca la finalizarea cercetărilor să fie propuse măsurile legale”, se arată într-un comunicat remis de Poliţia Olt.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











