Un tânăr din Olt a murit înecat, noaptea trecută, la scăldat (VIDEO)

Un tânăr din Olt a murit înecat, noaptea trecută, la scăldat (VIDEO)
Scafandrii au găsit victima la aproximativ 15 metri pe mal, adâncimea apei fiind de aproximativ cinci metri
Un tânăr în vârstă de 25 de ani, din Găneasa, a fost găsit mort, sâmbătă, într-un lac din localitate. Potrivit unor surse, acesta s-ar fi sinucis.
Pentru căutarea bărbatului au intervenit scafandrii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Olt, cu sprijinul unui scafandru din cadrul ISU Teleorman.
La locul evenimentului au acționat o autospecială pentru scafandri, o autospecială pentru primă intervenție cu peridoc și barcă cu motor, un echipaj SMURD și o ambulanță din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Olt.
Scafandrii au găsit victima la aproximativ 15 metri pe mal, adâncimea apei fiind de aproximativ cinci metri.
Bărbatul a fost adus la mal, în stop cardio-respirator, fiind preluate de echipajele medicale și începute imediat manevrele de resuscitare.
„Din păcate, bărbatul, în vârstă de 25 de ani, din comuna Găneasa, a fost declarat decedat de echipajul SAJ”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 22:03 - Scandal între Primăria Generală și Consiliul Genereal pe tema scumpirii biletelor STB: proiectul revine pe masa decidenților
- 20:03 - Rețeta lui Sorin Bontea pentru drobul de miel. Trucul simplu care duce gustul de Paște la un alt nivel
- 19:56 - Va plăti Europa prețul războiului lui Trump împotriva Iranului? - analiză POLITICO
- 19:50 - Speriați de situația din Orientul Mijlociu, românii preferă să-și petreacă vacanța de Paște pe litoral și în stațiunile de munte
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











