CIRCULAȚIA METROULUI DIN LONDRA, PERTURBATĂ DE GREVE

CIRCULAȚIA METROULUI DIN LONDRA, PERTURBATĂ DE GREVE
Mișcarea sindicală amenință să paralizeze sistemul de transport subteran
Mișcarea sindicală amenință să paralizeze sistemul de transport subteran din capitala britanică, folosit zilnic de milioane de călători.
Nemulțumiți de salarii și de condițiile de muncă, mii de angajați ai metroului londonez au început, duminică, o serie de greve.
Mișcarea sindicală amenință să paralizeze sistemul de transport subteran din capitala britanică, folosit zilnic de milioane de călători.
Sindicatul Rail, Maritime and Transport Union a anunțat că membrii săi vor întrerupe activitatea zilnic, în diferite intervale de timp, până joi.
Compania Transport for London (TfL) susține că le-a oferit angajaților o majorare salarială de 3,4%, însă sindicatul solicită reducerea săptămânii de lucru de la 35 la 32 de ore.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:42 - Primul weekend cu temperaturi de vară din acest an. Noile date de la ANM-VIDEO
- 08:07 - Alertă maximă în România. Fragmente de dronă căzute în Galaţi. Pericol de explozie, mai mulți oameni evacuați FOTO/VIDEO
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














