Cursuri online timp de o săptămână, la o şcoală din Slatina unde personalul auxiliar e infectat cu COVID

Cursuri online timp de o săptămână, la o şcoală din Slatina unde personalul auxiliar e infectat cu COVID
Este vorba despre Şcoala Gimnazială "George Poboran"
O şcoală din Slatina trece cu orele în online pentru toată săptămâna viitoare, potrivit informaţiilor remise de ISJ Olt.
Este vorba despre Şcoala Gimnazială "George Poboran".
Potrivit inspectorului şcolar general al ISJ Olt, Victor Iacobescu, motivul este că întreg personalul care se ocupă de dezinfecţie şi curăţenie a fost testat pozitiv COVID-19.
"Consiliul de administrație al scolii a decis suspendarea cursurilor cu prezenta fizica săptămâna viitoare , 31.01-04.02.2022, ca urmare a faptului ca avem 4 cadre nedidactice testate pozitiv și nu are cine sa asigure curățenia și dezinfectarea. Sunt vaccinați, de aceea am decis sa suspendam 5 zile. Cursurile se vor face online, pe platforma scolii", este mesajul transmis de reprezentanţii şcolii.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










