Advertising
Românii pierd 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației. Noile date, cum s-a modificat valoarea banilor în ultimii doi ani

Inflație în România
Scris deRealitatea de Olt
Publicat14 mai 2026, 18:07
Sursărealitatea.net
Românii pierd aproximativ 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației ridicate potrivit ultimelor date. În ultimii doi anis-a înregistrat o creștere generală a prețurilor cu 14,8%.
Citește și
- 13:21Băncile atacă dur Consiliul Concurenței în scandalul ROBOR: „afectează credibilitatea statului român”
- 10:22Elon Musk, recul financiar uriaș: acțiunile Tesla și SpaceX îl trag în jos
- 09:41Nicușor Dan a promulgat legea care interzice obligarea șoferilor de camion să încarce sau să descarce marfa
- 08:35Daniel Udrescu: Inflația și independența justiției. O analiză a valorii reale a pensiilor magistraților
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News


























