Echipa de Liga a IV-a CSM Slatina a învins, miercuri, gruparea se ligă secundă FC Argeș, scor 2-0, într-un meci din Turul patru al Cupei României.

Slătinenii au reușit să preia conducerea partidei încă din prima repriză dintr-un penalty obținut de Costi Radu și transformat de Grigore Ceapă. 2-0 s-a făcut în repriza secundă când Costi Radu a marcat în urma unui contraatac.

Jucătorii pregătiți de Emil Săndoi n-au reușit să revină, fiind eliminați din competiție.

Anterior, CSM Slatina reușise să elimine FC Universitatea Craiova, finanțată de Adrian Mititelu, grupare de Liga a III-a.

Articolul precedentDiscuții avansate pentru construirea depozitelor de legume din Urzica și Vădăstrița
Articolul următorPreședintele Consiliului Județean, despre referendumul pentru Olt-Romanați: „Acest demers nu va implica costuri pentru populație”