Ianis Hagi, împrumutat de Glasgow Rangers la Alaves

Ianis Hagi, împrumutat de Glasgow Rangers la Alaves
În afară de Genk şi Rangers, Ianis Hagi a mai evoluat în afara României la echipa italiană Fiorentina
Fotbalistul român Ianis Hagi a fost împrumutat de Glasgow Rangers, până la finalul sezonului, la clubul spaniol Alaves, nou-promovat în La Liga, a anunţat duminică vicecampioana Scoţiei pe site-ul său oficial.
Ianis Hagi, un mijlocaş în vârstă acum de 24 de ani, a ajuns la Rangers de la gruparea belgiană KRC Genk, iniţial sub formă de împrumut, în ianuarie 2020, înainte de a deveni jucătorul echipei scoţiene în vara aceluaşi an.
Internaţionalul român a marcat 16 goluri în 99 de meciuri pentru Rangers şi a avut o contribuţie importantă la performanţele echipei din ultimii ani în cupele europene şi la câştigarea titlului de campioană în sezonul 2020/21, notează site-ul clubului din Glasgow.
"Toţi cei de la Rangers îi urează succes lui Ianis pentru perioada în care este împrumutat, ce îi oferă o oportunitate fantastică să joace regulat fotbal, după ce a lipsit aproape un an din cauza unei accidentări", scrie site-ul clubului scoţian.
În afară de Genk şi Rangers, Ianis Hagi a mai evoluat în afara României la echipa italiană Fiorentina.
AGERPRES
Citește și:
- 10:38 - Alexandra Păcuraru: ”Simion și Georgescu, atacați pentru că nu sunt de vânzare”
- 10:06 - Zeci de percheziții în București și alte 8 județe la firme care vindeau produse medicale la prețuri de 10 ori mai mari
- 10:03 - Salvamont, intervenții pe bandă rulantă în 24 de ore. Un turist a fost găsit fără viață
- 10:00 - Tragedie în Columbia: un avion cu peste 100 de persoane s-a prăbușit la scurt timp după decolare
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











