Olt: Adolescentă din Vîlcele, dată dispărută

Olt: Adolescentă din Vîlcele, dată dispărută
Poliţiştii precizează că tânăra pleacă frecvent de acasă.
O adolescentă în vârstă de 14 ani, din comuna Vîlcele, a fost dată dispărută de familie după ce, în urmă cu două zile, a plecat de acasă şi nu a mai revenit.
Dispariţia Cristianei Ioana Dinu a fost anunţată de mama fetei. Poliţiştii precizează că tânăra pleacă frecvent de acasă.
„Politistii SPR 4 Coteana au fost sesizati de catre o femeie din comuna Vîlcele, sat Vîlcele, despre faptul ca, la data de 18.01.2022, fiica sa, Dinu Cristiana Ioana, de 14 ani, a plecat de la domiciliu si nu a mai revenit. Din primele verificari, s-a stabilit ca aceasta pleaca frecvent de la domiciliu. Semnalmente: aprox. 1,65 m inaltime, par roscat, ochi caprui; nu prezinta semne particulare. La data plecarii, purta o geaca de culoare neagra, pantaloni de trening negri, iar in picioare adidasi de culoare neagra”, transmite IPJ Olt.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News











